INDIANIE.net Strona Gwna INDIANIE.net
Oficjalne forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Poradnik dla początkujących graczy !
Autor Wiadomo
Boruc-become 
dawny Boruc

Nick w grze: maciek143
Plemi: AJMAROWIE
Doczy: 26 Sty 2009
Posty: 12
Skd: indianie.net
Wysany: 2009-01-26, 11:26   Poradnik dla początkujących graczy !

index - zakładka do, której idziemy bezpośrednio po zalogowaniu. W tej zakładce możemy przeczytać newsy od naszego admina :) oraz (na samym dole strony) śledzić raporty z walk, skalpów, wspólnych ataków w pleminionach oraz inne wiadomosci systemowe.
W zakładce indexs możemy również (jeżeli jeszcze tego nie zrobiliśmy) dodać bonus do danej statystyki. Taki bonus oznacza że za każdy punkt przyznany w daną statysykę bedziemy otrzymywać bonus 5% czyli 0.05 za każdy jeden punkt przyznany tej statystyce.

polowanie - ta zakładka służy głownie do zdobywania doświadczenia i tym samym zdobywania poziomów. A zdobywanie doświadczenia, potocznie zwanego "expem" polega na walce ze zwierzętami. Do dyspozycji mamy następujące zwierzęta :
wiewiór, zając, mały skorpion, sęp, wyjec, jeleń, grzechotnik, duży skorpion, kojot, mały niedźwiedź, dzik, wilk, puma, jaguar, bizon, niedźwiedź grizzly.

Na pierwszych poziomach, jeżeli nie mam jeszcze ekwipunku, musimy się skupić głownie na wiewiórze. Z biegiem czasu, jak zdobędziemy jakiś ekwipunek to możemy sporobować bić inne zwierzątka :).

wyprawa - tutaj jak sama nazwa wskazuje możemy isc na wyprawę do : spacerek :), dolina, góry, step, puszcza.. Tutaj głownie się idzie z nudów, bo tak naprawde ta zakladka prawie nic nie daje poza trochę złota i trochę doświadczenia, aczkolwiek czasmi możmy zdobyć tam jakis item. Radzę, (tak samo jak w polowaniu) na początku się nie rzucać na te lepsze wyprawy, bo to poprostu szkoda złota :P. UWAGA! Tutaj na wyprawie, jeżeli nie uda nam sie przejść wyprawy i zwięrzęta sprowadzą nas do 0 życia to tracimy założną broń !! Radzę uważać :).

szaman - w tej zakładce możemy przywrócić pełne życie za złoto. Jeżeli chcemy się uleczyć klikamy poprostu WYLECZ i po sprawie. Ilość złota jaką zapłacimy za uleczenie jest zależna od tego ile szaman musi mam uleczyć życia. Koszt wyleczenia pisze nad przyciskiem wylecz. UWAGA ! Jeżeli macie 1 hp musicie poczekać około 15 min. (bez sachema) lub 10 min. (posiadając sachema), gdyż szaman potrafi leczyć tylk od 5 hp :)

źródło - tutaj możemy odzyskać energię za złoto. "Nominały" energi jakie możemy odzyskać to : 5 energi, 10 energi, 20 energi, 50 energi. Koszt danego "nominału" podany jest w nawiasie.

ołtarz - tutaj możemy wybrać jedną z trzech opcji za którą zapłacimy piórkiem. Oto te opcje : dodatkowe 1000 złota, uleczenie na max., 100% energi.. Aby dostać piórka należy wysłać sms :

-71068 o treści AP.INDIANIE (koszt 1zł plus VAT), a otrzymasz jedno piórko
-79068 o treści AP.INDIAN (koszt 9zł plus VAT), a otrzymasz aż 10 piór!

Wg. mnie ta zakładka również nie jest do niczego potrzebna aczkowiek jeżeli jestemy np. poturbowania i mamy dużo piór to można poświęcić jedno piórko. Ale głownie to szkoda piór :).

Płukanie złota - tutaj możemy jak sama nazwa wskazuje zająć się praca. Są trzy możliwosci pracy : szukanie złota, zbieranie ziół oraz łowienie ryb. Bez sachema możemy pracować tylko 4 h oraz inni gracze mogą nas podczas tego jak bedziemy płukać atakować. Za to jak mamy sachema to możemy pracować nad 8 h i inni gracze nie moge nas zaatakować podczas tego jak bedziemy płukac. Teraz opiszę krótko co daja poszczególne opcje pracy. Otoż szukanie złota daje nam poprostu złoto. Zbieranie ziół daje nam zioła za które potem u szamana możmy za darmo regenerować życie. I w końcu łowienie ryb daje nam jak wiadomo ryba za które możemy w źródle za darmo odzyskiwać energie. Jezeli chodzi o ostatnie dwie opcje czyli o zbieranie ziół i łownienie ryb to ilosc zebrach ziół i złowionych ryb odpowiada temu ile możemy zregenorować zycia/energi, czyli : jak mamy np. 470 ryb to mozemy odzyskać 470 energi :). Ja osobiście radzę łowić ryby, gdyż jest do najbardziej opłacalne. :)

inwestycje - w tej zakładce możemy kupić inwestycje, w której bedzie nam sie zbierało zloto które możemy w każdej chwili wypłacać. Pierwsza inwestycja mozemy kupić na 4 lvl. I potem możemy co 2 lvl'e kupować nową co nam przyniesie wieksze zyski. Ogólnie myślą tej zakładki jest to, że trzeba najpierw zainwestować i potem cieszyc się z zysków ;). Reguła w inwestycji polega na tym, że mamy określone złoto które zbiera nam sie w 1 godzinę np. 59.82 złota/h :).

arena walk - ta zakładka jest dostępna od 3 lvl :). Tutaj jak sama nazwa mówi możemy walczy z innymi graczami. Zasada jest prosta. Przy każdym graczu pisze "walcz" wysarczy że na to klikniemy i już bedziemy z nim toczyć pojedynek. Może się jednak zdarzyć tak że okaże się że dany gracz jest w tipi lub płucze złoto (to jest normalne jak nie mamy sachema, gdy mamy sachema mamy wyswietlonych tylko tych graczy z którymi mozemy walczyc). Ataki możemy przeprodzać co 20 min. (nie majac sachema) lub co 10 min. (posiadając sachema). W atakach na graczy jeżeli jakiegoś gracza zabijemy (doprowadzimy do stanu 0 zycia) to jezeli on ma załozoną na sobie bron to automatycznie zabieramy mu ja :). Jednak ta sama opcja działa w dwie strony : jezeli przeciwnik sprawadzi nas do stanu 0 hp to my (jezeli mamy założną) tracimy broń. W zakładce arena walke jest też możliwość walki z Duchem przodków. Najlepiej jest go bić gołymi pięsciami lub kamieniem bo nie musimy go zabić żeby zdobyć item - wystarczy że wygramy walkę. UWAGA ! Jezeli duch przodków zabije nas (doprowadzi do stanu 0 zycia) to NIE tracimy broni ! Mozemy atakować tylko graczy o 7 lvl'i gorszych od nas - słabszych niż 7 lvl'i nie mozemy!

TURNIEJ - to jest śmietanka gry :). Dodaje smaczku całej grze. Przez cały tydzień są zbierane zgłoszenia do turnieju (wpisowe 250 złota) i z weekend toczone są walki turniejowe za które zdobywamy tzw. pkt. turniejowe. :) W każdym turnieju musimy stoczyć walki z 4 przeciwnikami. Punkty z każdej walki się sumują i dzieki sumie tych pkt. w niedziele o godzinie 0:00 tworzy się ranking z czego pierwsze 8 miejsc zostaje nagrodzone złotem z puli nagród (wpisowego) - całkiem miła rzecz - nic sie nie traci, a można czasem trochę złota zysk i sprawdzić się z walkach z innymi bez żadnych zobowiązań :). Turniej jest od 5 lvl.

twoje plemię - w tej zakładce są inforamcje o twoim plemieniu. Jezeli nie masz plemienia możesz wstąpic do jakiegos (od 3 lvl'a) lub założyć własne (od 5 lvl). jezeli już masz plemie to oto wyglad tejże zakładki :

jesteś z plemienia xxx.
- TABLICA OGŁOSZEŃ - tutaj są ogłoszenia od wodza.
- pogadaj ze współplemieńcami - czat z wspołplemieńcami
- spis współplemieńców - spis gracz w plemieniu
- wspólna robota - tutaj możesz dołączyć do wspólnych robót, za które musisz zapłacić energia, ale za to dostajesz złoto i doświadczenie
- odejdź z plemienia - tego nie musze chyba opisywać. klikasz i odchodzisz :(

Plusami bycia w plemieniach jest to, że mozesz otrzymać pomoc i ochorone od lepszych graczy. Minusem jest to, że możesz byc bity na arenie przez innych graczy z innych plemion :).

twoje tipi - bardzooo istotna zakładka :). Gdy nie chcemy juz atakowac i byc atakowanymi to możemy wejsc do swojego tipi. W tipi NIKT nie moze ciebie zaatakować, ale ty też nie możesz nikogo bić. Nie majać sachema możemy wejsc do tipi na czas : od 1 h do 10 h + tryb urlopowy (w trybie urlopowym mozemy wejsc z tipi dopiero po 7 dniach lub majac sachema - po 5 dniach). Jednak gdy mamy sachema możemy wejsc do tipi od 1 h do 48 h :). Mozemy także rozbudowywać nasze tipi :). i nawet nie posiadając sachema mozemy miec wejscie do tipi na 48 h a nawet wiecej (za odpowienią ilość złota którą damy w rozbudowe :)). Wg. mnie jednak lepiej wydać kasę na sachema niż rozbudowywać tipi :PP. I jeszcze jedna ważna rzecz : z tipi mozemy wejsc w kazdym momencie (poza trybem urlopowym), ale jezeli juz zdecydujemy sie na wyjsc z tipi i tym samym na narazenie się na ataki innych graczy, to mozemy wrocic spowrotem do tipi dopiero po 15 min. (bez sachema) lub 5 min. (z sachemem) :). Jezeli jestesmy w tipi to niektóre zakładki stają sie niedostępne,np. : płukanie złota, turniej, polowanie, wyprawa, arena walk itp. - oznacza to że mozemy je używac tylko poza tipi ! To chyba by było na tyle, jeżeli chodzi o tą zakładkę :).

ekwipunek - tutaj widzimy nasz ekiwpunek :) Na początku gry nic nie mamy, ale z biegiem gry jak juz coś zdobędziemy lub kupimy to mozemy złozyć ten ekwipunek na siebie. Na ekwipunek składają się trzy rzeczy : broń, ochorna i koń. Jezeli juz kupilismy np. bron to poprostu klikamy przycisk "weź'' przy tej broni ;). Analogicznie jest z ochorną i koniami. UWAGA! jezeli jestemy poza tipi i to radzę zakładać broń tylko na ataki lub na polowania, ponieważ może ona nam zostać zabrana przez innych graczy na arenie!! Mozemy złożyc tylko przedmioty które są z poziomu o 8 poziomów lepszego od nas, czyli np. jak mamy 9 lvl to mozemy załozyc max. przedmioty z 17 lvl :).

Zabrana może zostać tylko broń.. ochrona i kon pozostają bezpieczne :).

Jeżeli mamy coś słabego w ekwipunku - tzn. złom :) to możemy to sprzedać kilkając na przycisk sprzedaj przy tej rzeczy ^^.

bazaar - tutaj możemy handlować z innymi. bazaarek to miejsce gdzie możesz kupic jakieś przedmioty oraz piorka od innych graczy. Tutaj mozesz także sprzedać swoje przedmioty. Są dwie możliwosci sprzedaży :

- wystawić na bazaar ogolny gdzie każdy moze sobie kupić
lub
- wystwić bezposrednio dla jakiejs osoby na tzw. prywatny bazaar :)

Przedmioty które mozesz sprzedać masz na samym dole zakładki. Oferty dla ciebie (bazaar prywatny) wyswietlają sie na samej górze zaraz pod linkiem do bazaaru ogolnego (oferty dla wszystkich). Przedmioty które już wystwiłes na bazaar wyswietlają się mniej wiecej na srodku zakładki.

kramarz - tutaj mozesz kupić sobie ekwipunek podobnie jak na bazarku jednak to jest jakgdby sklep systemowy i tam itemy sie nie koncza i ceny sa stale. Z każdym lvl dochodzi do kupienia jedna nowa bron, jedna nowa ochorna, jeden nowy kon. Obecnie kupowanie u kramarza sie nie opłaca bo ma on wygórowane ceny na słabszy sprzet, wiec radze najpierw sprawdzic ceny na bazaarku ;)

głowny plac - tutaj można porozmowiać z innymi graczami :) to jest rodzaj czatu, ale uważajcie co mowicie i przeczytajcie najpierw regulamin placyku który znajduje sie tutaj : http://indianie.c0.pl/rea...p?article_id=5, gdyż jest to czat moderowany i jak się nie bedzie przestrzegac regulaminu to dostaje sie warny . a 4 warny = BAN ;].

FORUM - nic dodac nic ująć ;) poprostu forum gry :P

trener - tutaj dodajemy pkt. do statystyk.. Jak zdobedziemy nowy poziom to dostajemy do rozdysponowania 3 pkt. statystyk. mozemy jest dawać do : siły, obrony lub zrecznosci :). siła zapewnia nam zadawanie wiekszych obrażen w walkach, obrona powoduje że w walkach tracimy mniej zycia i przeciwnik jak nas atakuje zadaje mniejsze obrażenia, a zrecznosc powoduje, że czesciej trafiami, a nasz przeciwnik częściej chybia :).

sachem - jest to rodzaj konta premium dzieki któremu mamy dodatkowe opcje umilajace gre :P aby zostac wybranym sachemem trzeba oddac 9 pior i automatycznie dostajemy sachema na 45 dni :) Najlepsza droga do zdobycia 9 piór jest wysłanie sms'a : -79068 o treści AP.INDIAN (koszt 9zł plus VAT), a otrzymasz aż 10 piór! .. mozna takze kupic piora na bazaarku od innych graczy. Nastepnie jak mamy już te nasze 9 piór to wystarczy ze klikniemy w tejże zakładce przycisk : DAJ PIÓRA i odrazu jestesmy sachemem przez nastepne 45 dni :P

Będąc sachemem:
- możesz mieć 150 energii, a nie tylko 100!
- możesz pracować nawet do 8 godzin!!
- dostajesz 1000 złota!
- możesz walczyć na arenie co 10 minut, zamiast 20!
- brak reklam!!
- możliwość przebywania w tipi do 48 godzin!
- możesz płukać złoto NIE będąc przez nikogo atakowanym!
- będąc w tipi NIKT NIE może Cie zaatakować
- możesz wrócić do tipi już po 5 minutach, a nie 15!
- widzisz wszystkie osoby, które możesz atakować na arenie, a nie tylko ich część
- złoto w inwestycjach kumuluje się przez czas o 50% dłuższy
- możesz powrócić z urlopu już po 5 dniach, a nie 7
- mając 1 życia możesz iść do szamana już po 10 minutach zamiast 15
- w przyszłości inne ulepszenia

ranking - tutaj mozemy zobaczyć najlepszych 40 graczy w grze. :) mozemy również zobaczc ranking plemion. Jest też tutaj wyszukiwarka graczy/plemion, dzieki temu mozemy sobie wyszukać osoby do której chcemy cos napisac lub cos takiego :)

skalpowanie - w tej zakładce mamy link to wabienia graczy do gry :) http://indianie.net/klik.php?id=twójnick ... jezeli osoba wejdzie w ten link i kliknie to zostanie oskalpowana, a wy dostaniecie złoto :). Ilość złota jaką możemy otrzymac za jeden skalp rośnie wraz z twoim poziomem. Jednak jest ograniczenie na sklapowanie - mozemy oskalpować w jednym dniu tylko 16 osób :(. W tej zakładce znajdują się także linki to promowania gry, wiec jezeli chcesz pomoc w rozwoju gry to mozesz wstawic bannery indian na swoje forum lub strone badź też bloga ;].

ustawienia - tutaj mozemy zmienić haslo do konta, ustawić opis "o mnie", zmienić design wyświetlania strony lub też wstawić avatar. To takie detale :P.

wyloguj się - nie musze tego opisywać

Osob on-line: xx - tutaj widzimy ile osob jest w tej chwili on-line :) po kliknieciu w ten link wyswietli nam sie zakładka z lista tych osob. :) Osoby bedące pogrubionym drukiem napisane są z naszego plemienia lub (jezeli nie mamy plemienia) są to osoby które również nie posiadają plemienia :). Przy każdej postaci na tej liscie widnieje poziom jaki ten gracz posiada :).


Ważne info :

- złoto mozemy przekazywac dopiero od 4 lvl.przykład - nasz nick z plemienia XXX - nasze plemie
Siła: 10 Obrona: 13 Zręczność: 9 - statystki, o jakich była mowa w zakładce trener ;)
Złoto: 907 - ilosc złota Życie: 90/90 - ilosc zycia Energia: 100 - ilosc energii
Poziom: 8 Doświadczenie: 3014/3742 - informacje na temat posiadanego poziomu oraz ilosci doswiadczenia jakie posiadamy i jakie musimy zdobyc na nastepny poziom.
wiadomości: 0

-------------------------------------------------------------------------------------------
Poradnik mojego autorstwa :) mam nadzieje, że wielu początkujący graczy skorzysta z tego :P. Proszę o oceny :)
 
     
kropek 
ZIOMALEK1 to JA


Nick w grze: ziomalek1
Plemi: TMK09
Wiek: 28
Doczy: 06 Lip 2008
Posty: 126
Skd: zza krzaka
Wysany: 2009-01-26, 13:18   

Poradnik dobry, ale nie napisałeś, że od szamana koszt uzdrowienia zależy od lvl i od straconego życia ... Tipi też można rozbudować chyba raz na 1 lvl (koszt wzrasta wraz z ilością rozbudowy). Płukanie złota zależy od ileści siły, łowienie ryb zależy od ilości zrczności oraz zbieranie ziół zależy od ilości obrony. Boruć o tym nie powiedziałeś TYLKO :). Chciałeś oceny :) więc mówię poradnik dobry ;D.
_________________
Trzeba być twardym... Jak żelki z biedronki ;DD xDD
 
     
Ukryty_Samuraj 

Nick w grze: Wielki_Ziuk
Doczy: 19 Sie 2008
Posty: 30
Skd: Zamość
Wysany: 2009-01-26, 14:16   

Wiesz, tylko że takie rzeczy każdy głupi sie dowie, że w ustawieniach sie ustawia w polowaniu poluje...

Bardziej by sie przydało porządne FAQ i ppoodpowiadać na pytania z forum :)
 
     
Yamakasi 
:/


Nick w grze: Yamakasi
Plemi: AJMAROWIE
Wiek: 30
Doczy: 22 Pa 2006
Posty: 531
Skd: Lubartów
Wysany: 2009-01-26, 14:33   

Boruc-become napisa/a:
TURNIEJ - to jest śmietanka gry :). Dodaje smaczku całej grze. Przez cały tydzień są zbierane zgłoszenia do turnieju

Nie przez cały tydzień. Tylko od środy do piątku 23:59.
_________________

 
     
GoD 

Nick w grze: GoD
Wiek: 26
Doczy: 24 Lut 2009
Posty: 1
Skd: Tczew
Wysany: 2009-02-24, 09:54   

ej sorki bo co dopiero nie dawno się zarejestrowałem na forum i mam pytanie jak sie zakłada konto ?? :oops:
 
     
ShermaN 
Game_Over

Nick w grze: ShermaN
Plemi: Najlepsze!
Doczy: 08 Pa 2008
Posty: 101
Skd: się wzięło złoto?:O
Wysany: 2009-02-24, 13:12   

GoD, nie da się przez multikonciarzy z ajmarów i TmK :(
_________________
z opinią jest jak z dziurą w dupie, każdy z nas ją ma
 
     
Yamakasi 
:/


Nick w grze: Yamakasi
Plemi: AJMAROWIE
Wiek: 30
Doczy: 22 Pa 2006
Posty: 531
Skd: Lubartów
Wysany: 2009-02-24, 13:51   

tak samo jak i z lozy ;((
_________________

 
     
dorotasegieda 

Nick w grze: dorota222
Wiek: 34
Doczya: 15 Pa 2013
Posty: 1
Skd: Gniezno
Wysany: 2013-10-16, 13:22   

Dobry poradnik jak dla mega początkującego, niestety starszy gracz nie znajdzie tu za wiele cenny rad
_________________
www.gry
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group